Samsung Galaxy S25 Edge 512GB Titanium Jetblack
Brand: Samsung
Price: €619,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 865b38c3-fdf5-4ab3-824b-4d2781d37056
Description
Markteinführung: 2025
Serien: Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S
Smartphone Klasse: High-End
Produkt-Highlights: neuester Mobilfunkstandard 5G
Displaygröße: 6,7 Zoll / 17,018 cm
Displayauflösung: 3.120 x 1.440 Pixel / Quad HD
Displayart: AMOLED
Bildwiederholungsfrequenz: 120 Hz
Display-Besonderheiten: Dynamic Amoled 2X, Always On Display
Displaymaterial: Gorilla Glass-Keramik 2
Pixeldichte: 513 ppi
Screen-to-Body Ratio: 91,2 %
Kamera-Technik: Dual-Kamera
Kamera 1: 200MP, f/1,7, Weitwinkel, OIS
Kamera 2: 12MP, f/2,2, Ultra-Weitwinkel
Blitz: LED Blitz
Fokus-Funktion: Autofokus
Bildstabilisator: optisch (OIS)
optischer Zoom: 2 fach
Digital-Zoom: 10 fach
Aufnahme-Funktionen: HDR, Panorama
Hauptkamera Videoaufzeichnung: 8K (30fps)
Kamera-Feature: Super Slow-Mo
Selfie-Kamera 1: 12MP, f/2,2, Weitwinkel
Selfie-Aufnahmefunktion: Autofokus
Selfie-Videoaufzeichnung: 4K (60/30fps)
RAM: 12 GB
interner Speicher: 512 GB
Prozessorhersteller: Qualcomm
Prozessortyp: Snapdragon 8 Elite
Prozessorkern: Octa-Core (8)
max CPU-Taktrate: 4,32 GHz
Grafikprozessor (GPU): Adreno 830
Dual-SIM Technik: Dual-SIM Nano/eSIM
SIM-Karten: Nano-SIM, eSIM
Sensoren: Kreiselsensor (Gyroskop), Beschleunigungssensor (G-Sensor), Fingerabdrucksensor
Ortungsdienste: GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS
Audiofeature: Stereo-Lautsprecher
verfügbares Betriebssystem: Android 15
Update-Garantie: 7 Jahre Sicherheitspatches
Benutzeroberfläche: One UI 7
vorinstallierte Apps: Google Play Store, Google Services
KI-Funktion: Google Gemini
KI-Feature: Samsung Galaxy AI
Mobilfunkstandards: 5G, 4G, 3G, 2G
lokale Verbindungen: Triband WLan, Wi-Fi Direct, Bluetooth, WLAN, Dualband WLan, NFC
WLAN-Standards: WiFi 2 (a), WiFi 1 (b), WiFi 3 (g), WiFi 4 (n), WiFi 5 (ac), WiFi 6 (ax)
WLAN-Frequenzbänder: 2,4 GHz, 5 GHz, 6 GHz
Bluetooth-Version: 5.4
Anschluss: USB-C
USB-Standard: 3.2 Gen 1
Bauform: Barren Handy
Farbe: schwarz
Gehäusematerial: Titan Rahmen
Schutzart: IP68
physische Tasten: Lautstärke-Regler, Ein/Aus-Taste
Gewicht: 163 g
Höhe: 158,2 mm
Breite: 75,6 mm
Tiefe: 5,8 mm
Akku-Kapazität: 3.900 mAh
Akku-Eigenschaften: fest verbauter Akku
Ladestrom Spezifikation: 25W
Barrierefreiheit: Hörgerätekompatibel
integrierte Sicherheiten: Fingerabdruck, Gesichtserkennung
Specifications
| Produkttypen | LTE Smartphone, KI Handy, 5G Handy, Dual-SIM Handy, Phablet, Android Handy |
|---|---|
| Markteinführung | 2025 |
| Serien | Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S |
| Smartphone Klasse | High-End |
| Produkt-Highlights | neuester Mobilfunkstandard 5G |
| Displaygröße | 6,7 Zoll / 17,018 cm |
| Displayauflösung | 3.120 x 1.440 Pixel / Quad HD |
| Displayart | AMOLED |
| Bildwiederholungsfrequenz | 120 Hz |
| Display-Besonderheiten | Dynamic Amoled 2X, Always On Display |
| Displaymaterial | Gorilla Glass-Keramik 2 |
| Pixeldichte | 513 ppi |
| Screen-to-Body Ratio | 91,2 % |
| Kamera-Technik | Dual-Kamera |
| Kamera 1 | 200MP, f/1,7, Weitwinkel, OIS |
| Kamera 2 | 12MP, f/2,2, Ultra-Weitwinkel |
| Blitz | LED Blitz |
| Fokus-Funktion | Autofokus |
| Bildstabilisator | optisch (OIS) |
| optischer Zoom | 2 fach |
| Digital-Zoom | 10 fach |
| Aufnahme-Funktionen | HDR, Panorama |
| Hauptkamera Videoaufzeichnung | 8K (30fps) |
| Kamera-Feature | Super Slow-Mo |
| Selfie-Kamera 1 | 12MP, f/2,2, Weitwinkel |
| Selfie-Aufnahmefunktion | Autofokus |
| Selfie-Videoaufzeichnung | 4K (60/30fps) |
| RAM | 12 GB |
| interner Speicher | 512 GB |
| Prozessorhersteller | Qualcomm |
| Prozessortyp | Snapdragon 8 Elite |
| Prozessorkern | Octa-Core (8) |
| max CPU-Taktrate | 4,32 GHz |
| Grafikprozessor (GPU) | Adreno 830 |
| Dual-SIM Technik | Dual-SIM Nano/eSIM |
| SIM-Karten | Nano-SIM, eSIM |
| Sensoren | Kreiselsensor (Gyroskop), Beschleunigungssensor (G-Sensor), Fingerabdrucksensor |
| Ortungsdienste | GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS |
| Audiofeature | Stereo-Lautsprecher |
| verfügbares Betriebssystem | Android 15 |
| Update-Garantie | 7 Jahre Sicherheitspatches |
| Benutzeroberfläche | One UI 7 |
| vorinstallierte Apps | Google Play Store, Google Services |
| KI-Funktion | Google Gemini |
| KI-Feature | Samsung Galaxy AI |
| Mobilfunkstandards | 5G, 4G, 3G, 2G |
| lokale Verbindungen | Triband WLan, Wi-Fi Direct, Bluetooth, WLAN, Dualband WLan, NFC |
| WLAN-Standards | WiFi 2 (a), WiFi 1 (b), WiFi 3 (g), WiFi 4 (n), WiFi 5 (ac), WiFi 6 (ax) |
| WLAN-Frequenzbänder | 2,4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Bluetooth-Version | 5.4 |
| Anschluss | USB-C |
| USB-Standard | 3.2 Gen 1 |
| Bauform | Barren Handy |
| Farbe | schwarz |
| Gehäusematerial | Titan Rahmen |
| Schutzart | IP68 |
| physische Tasten | Lautstärke-Regler, Ein/Aus-Taste |
| Gewicht | 163 g |
| Höhe | 158,2 mm |
| Breite | 75,6 mm |
| Tiefe | 5,8 mm |
| Akku-Kapazität | 3.900 mAh |
| Akku-Eigenschaften | fest verbauter Akku |
| Ladestrom Spezifikation | 25W |
| Barrierefreiheit | Hörgerätekompatibel |
| integrierte Sicherheiten | Fingerabdruck, Gesichtserkennung |
Reviews
Quality is excellent. Worth every penny
No issues whatsoever
Perfect 👍
Best thing I've bought in a while
Came super fast and works great
Quality is really good... can't complain about anything really.
One of my best buys ever
Really good value for the price
Perfect! 10/10 ⭐
Just brilliant
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.