Motorola Moto G86 Pantone Golden Cypress
Brand: Motorola
Price: €161,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: e190b744-9b99-41a0-b4b0-0033c38b3722
Description
Markteinführung: 2025
Serien: Motorola Moto, Motorola Moto G
Smartphone Klasse: Mittelklasse
Produkt-Highlights: neuester Mobilfunkstandard 5G
Displaygröße: 6,67 Zoll / 16,942 cm
Displayauflösung: 2.712 x 1.220 Pixel / Full HD
Displayart: POLED
Bildwiederholungsfrequenz: 120 Hz
Display-Seitenverhältnis: 20:9
Display-Besonderheiten: Always On Display, Punch-Hole-Display
Displaymaterial: Gorilla Glass 7i
Displayeigenschaft: kratzfest
Helligkeit: 4.500 cd/m²
Kamera-Technik: optische Bildstabilisierung, Dual-Kamera
Kamera 1: Weitwinkel, f/1,8, 50MP, OIS
Kamera 2: 8MP, Ultra-Weitwinkel, f/2,2, 118°
Blitz: LED Blitz
Bildsensor: Sony LYT-600
Fokus-Funktion: Phasen-Fokus (PDAF)
Bildstabilisator: optisch (OIS)
Aufnahme-Funktionen: Panorama, HDR
Hauptkamera Videoaufzeichnung: Full HD (60/30fps)
Selfie-Kamera 1: Weitwinkel, 32MP, f/2,2
Selfie-Videoaufzeichnung: 4K (30fps)
RAM: 8 GB
interner Speicher: 256 GB
max. Speichererweiterung: 2.000 GB
Prozessorhersteller: Mediatek
Prozessortyp: Dimensity 7300
Prozessorkern: Octa-Core (8)
max CPU-Taktrate: 2,5 GHz
Grafikprozessor (GPU): Mali G615 MC2
Dual-SIM Technik: Dual-SIM Standby
SIM-Karten: Nano-SIM, eSIM
Speicherkarten: microSDHC, microSDXC, microSD
Sensoren: Annäherungssensor, Kreiselsensor (Gyroskop), Beschleunigungssensor (G-Sensor), Magnetometer, Fingerabdrucksensor
Ortungsdienste: GPS, GLONASS, A-GPS, BeiDou, QZSS, Galileo
Audiofeatures: Stereo-Lautsprecher, Dolby Atmos
verfügbares Betriebssystem: Android 15
Update-Garantie: 2 Jahre Android-Updates, 4 Jahre Sicherheitspatches
Mobilfunkstandards: 2G, 4G, 3G, 5G
mobile Datenkommunikationen: GPRS, UMTS, GSM, LTE, EDGE, WCDMA, NSA, SA, SUB6
LTE-Frequenzbänder: B20, B7, B1, B2, B5, B8, B19, B38, B40, B41, B28, B26, B18, B3, B77, B78
lokale Verbindungen: Bluetooth, WLAN, Dualband WLan, NFC
WLAN-Standards: WiFi 1 (b), WiFi 3 (g), WiFi 2 (a), WiFi 4 (n), WiFi 5 (ac)
WLAN-Frequenzbänder: 2,4 GHz, 5 GHz
Bluetooth-Version: 5.1
Anschluss: USB-C
USB-Standard: 2.0
Bauform: Barren Handy
Farbe: grün
Gehäusematerial: Kunststoff
Schutzart: IP69
physische Tasten: Ein/Aus-Taste, Lautstärke-Regler
Position Fingerabdrucksensor: Frontseite, im Display
Gewicht: 185 g
Höhe: 161,2 mm
Breite: 74,7 mm
Tiefe: 7,87 mm
Akku-Kapazität: 5.200 mAh
Akku-Eigenschaften: fest verbauter Akku, Schnellladefunktion
Ladestrom Spezifikation: 30W
integrierte Sicherheit: Fingerabdruck
Specifications
| Produkttypen | LTE Smartphone, 5G Handy, Dual-SIM Handy, Android Handy, Phablet |
|---|---|
| Markteinführung | 2025 |
| Serien | Motorola Moto, Motorola Moto G |
| Smartphone Klasse | Mittelklasse |
| Produkt-Highlights | neuester Mobilfunkstandard 5G |
| Displaygröße | 6,67 Zoll / 16,942 cm |
| Displayauflösung | 2.712 x 1.220 Pixel / Full HD |
| Displayart | POLED |
| Bildwiederholungsfrequenz | 120 Hz |
| Display-Seitenverhältnis | 20:9 |
| Display-Besonderheiten | Always On Display, Punch-Hole-Display |
| Displaymaterial | Gorilla Glass 7i |
| Displayeigenschaft | kratzfest |
| Helligkeit | 4.500 cd/m² |
| Kamera-Technik | optische Bildstabilisierung, Dual-Kamera |
| Kamera 1 | Weitwinkel, f/1,8, 50MP, OIS |
| Kamera 2 | 8MP, Ultra-Weitwinkel, f/2,2, 118° |
| Blitz | LED Blitz |
| Bildsensor | Sony LYT-600 |
| Fokus-Funktion | Phasen-Fokus (PDAF) |
| Bildstabilisator | optisch (OIS) |
| Aufnahme-Funktionen | Panorama, HDR |
| Hauptkamera Videoaufzeichnung | Full HD (60/30fps) |
| Selfie-Kamera 1 | Weitwinkel, 32MP, f/2,2 |
| Selfie-Videoaufzeichnung | 4K (30fps) |
| RAM | 8 GB |
| interner Speicher | 256 GB |
| max. Speichererweiterung | 2.000 GB |
| Prozessorhersteller | Mediatek |
| Prozessortyp | Dimensity 7300 |
| Prozessorkern | Octa-Core (8) |
| max CPU-Taktrate | 2,5 GHz |
| Grafikprozessor (GPU) | Mali G615 MC2 |
| Dual-SIM Technik | Dual-SIM Standby |
| SIM-Karten | Nano-SIM, eSIM |
| Speicherkarten | microSDHC, microSDXC, microSD |
| Sensoren | Annäherungssensor, Kreiselsensor (Gyroskop), Beschleunigungssensor (G-Sensor), Magnetometer, Fingerabdrucksensor |
| Ortungsdienste | GPS, GLONASS, A-GPS, BeiDou, QZSS, Galileo |
| Audiofeatures | Stereo-Lautsprecher, Dolby Atmos |
| verfügbares Betriebssystem | Android 15 |
| Update-Garantie | 2 Jahre Android-Updates, 4 Jahre Sicherheitspatches |
| Mobilfunkstandards | 2G, 4G, 3G, 5G |
| mobile Datenkommunikationen | GPRS, UMTS, GSM, LTE, EDGE, WCDMA, NSA, SA, SUB6 |
| LTE-Frequenzbänder | B20, B7, B1, B2, B5, B8, B19, B38, B40, B41, B28, B26, B18, B3, B77, B78 |
| lokale Verbindungen | Bluetooth, WLAN, Dualband WLan, NFC |
| WLAN-Standards | WiFi 1 (b), WiFi 3 (g), WiFi 2 (a), WiFi 4 (n), WiFi 5 (ac) |
| WLAN-Frequenzbänder | 2,4 GHz, 5 GHz |
| Bluetooth-Version | 5.1 |
| Anschluss | USB-C |
| USB-Standard | 2.0 |
| Bauform | Barren Handy |
| Farbe | grün |
| Gehäusematerial | Kunststoff |
| Schutzart | IP69 |
| physische Tasten | Ein/Aus-Taste, Lautstärke-Regler |
| Position Fingerabdrucksensor | Frontseite, im Display |
| Gewicht | 185 g |
| Höhe | 161,2 mm |
| Breite | 74,7 mm |
| Tiefe | 7,87 mm |
| Akku-Kapazität | 5.200 mAh |
| Akku-Eigenschaften | fest verbauter Akku, Schnellladefunktion |
| Ladestrom Spezifikation | 30W |
| integrierte Sicherheit | Fingerabdruck |
Reviews
100% would buy again
Delivered when promised... very satisfied
Very happy with this purchase
Everything came perfectly packaged
Just as advertised, very reliable
Does the job
Fast delivery, product is solid
Top stuff!
Honestly fantastic
Brilliant!!!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.